Poštovani posjetioci, sajt nadalje neće biti ažuriran usljed odluke kompanije Paragraf Lex da se privremeno povuče sa tržišta Crne Gore.
Svi propisi na sajtu kao i ostale informacije ažurirane su zaključno sa 31.3.2021.
Šta će se desiti sa neradnom nedjeljom još je nepoznanica nakon što je Unija poslodavaca tražila ocjenu ustavnosti te odluke. Na potezu je Ustavni sud.
Više
Agencija za sprječavanje korupcije pokrenula je prekršajne postupke protiv dva javna funkcionera - jednog nosioca pravosudne funkcije i direktora javne zdravstvene ustanove, zbog kršenja Zakona o sprječavanju korupcije ("Sl. list CG", br. 53/2014 i 42/2017 - odluka US - dalje: Zakon).
Više
Osobe s invaliditetom (OSI) moraju imati efektivan pristup nadležnim organima za odlučivanje da bi mogle ostvariti svoja prava, a pristupačnost pravosudnih organa je još uvijek na nezadovoljavajućem nivou, iako ima određenog napretka u posljednje vrijeme.
Više